Upptäck denna praktiska sling bag för vardag och resa. Väskan har en justerbar axelrem för optimal passform samt ett handtag för flexibel användning. Väskan har även en innerficka och en dragkedjeficka på baksidan för värdesaker. Denna produkt är tillverkad av RCS-certifierad återvunnen polyester. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 16 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• Mjukt PU-material
• Dragkedjor av hög kvalitet
• Flera fickor
• Justerbara band
• Ergonomiskt handtag ger ett bekvämt grepp
Vinga fokuserar på smarta och snygga produkter för hem och friluftsliv. Design, funktionalitet och miljö är vad som styr processen att ta fram nya produkter och gåvor för anställda och kunder på företag. Produkterna kommer alltid fint förpackade. Vinga skapar minnen!
| Artikelnummer | V7630101 |
| Storlek | 32 x 7 x 19 cm |
| Vikt | 238g |
| Tryckyta | 40 x 40 mm |
| Material | Polyester,PU |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | SMETA |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2589 |
2.45 KG
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |