Packa med din måltid i denna praktiska lunchlåda i rostfritt stål, designad för livet på språng. Det elastiska bandet är både en funktionell och snygg detalj som hjälper till att hålla locket på plats. Enkel att rengöra och återanvända, ett perfekt val för såväl äventyr som arbetsdagar eller träningspass. Tål ej diskmaskin eller mikrovågsugn, endast handdisk. Ej lämplig för vätska eftersom den inte är tätslutande. Rymmer 750ML. Denna produkt är tillverkad av RCS-certifierat återvunnet rostfritt stål. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 81 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• Lätt att ta med sig
• Höjer matsäkerheten
• Tillverkad av rostfritt stål
• Med detaljer i PU
• Snygg design
Vinga fokuserar på smarta och snygga produkter för hem och friluftsliv. Design, funktionalitet och miljö är vad som styr processen att ta fram nya produkter och gåvor för anställda och kunder på företag. Produkterna kommer alltid fint förpackade. Vinga skapar minnen!
| Artikelnummer | V2691101 |
| Storlek | 16.7 x 12.3 x 5.6 cm |
| Vikt | 228g |
| Tryckyta | 80 x 40 mm |
| Material | Återvunnet rostfritt stål,Polyester |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Bisfenol A-fria material används, Överensstämmelse med direktiv 1935/2004/EC & 2020/1245 om livsmedelssäkerhet |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2193 |
1.96 KG
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |