Skyddande kortärmad t-shirt med god synlighet, värme- och flamskydd samt antistatiska egenskaper ™ skapad för säkerhet i riskfyllda arbetsmiljöer.
• Naturligt värme- och flamskydd
• Mjukt och lättskött tyg certifierat för ljusbågar
• Segmenterade reflexer
• Marinblå ribbad krage som döljer smuts
• Antistatiska egenskaper
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 25626695 |
| EAN | 7332515687142 |
| Material | 60 % modakryl, 37 % bomull, 3 % Belltron?, 230 g/m². |
| Vikt | 0.28 kg |
| Ursprungsland | Lv |
| Längd | 390 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Höjd | 3 mm |
| Volym | 0.35 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, EN 1149-5 - Protective clothing electrostatic properties, EN 14116 - Protective clothing against flame |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |