Mångsidig arbetsjacka med god synlighet och komfort i det dagliga arbetet. Varseljacka av klass 2/3 med bekväm passform som är skön att ha på sig och ser till att du är redo för vad som än väntar.
• Reflekterande varseldetaljer klass 2/3(EN ISO 20471)
• Lättåtkomlig id-korthållare på bröstet
• Sidfickor med blixtlås för säker förvaring
• Utrymme för profiltryck
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 80365500 |
| EAN | 7332515260376 |
| Material | Huvudtyg: 100 % polyester, 235 g/m². |
| Vikt | 0.5 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 280 mm |
| Bredd | 360 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Volym | 3.23 l |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |