Mångsidig varseljacka som lämpar sig för utomhusarbete i dåliga ljusförhållanden. Den är certifierad enligt EN ISO 20471 och EN342 och ger ett tillförlitligt skydd, skön komfort och praktisk förvaring.
• Certifierad enligt EN ISO 20471 klass 1 och EN342
• Förböjda ärmar för rörelsefrihet
• Innerfickor: en bröstficka med dragkedja, två innerfickor och två pennfack
• Utvändiga fickor: två bröstfickor med dragkedja och två framfickor med dragkedja
• Lämplig för industriell tvättprocess vid 60°C, upp till 50 tvättar.
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 15340455 |
| EAN | 7332515664211 |
| Material | Huvudtyg: 54 % återvunnen polyester, 30 % Sorona®-polyester, 16 % bomull, 245 g/m², Kontrasttyg: 54 % återvunnen polyester, 30 % Sorona®-polyester, 16 % bomull, 245 g/m², Foder 1: 100% solution-dyed återvunnen polyester 69 g/m² Foder 2: 100% solution-dyed återvunnen polyamide 71 g/m² |
| Vikt | 0.86 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 530 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Volym | 7 l |
| Hållbarhet | Återvunnen polyester, Sorona®-polyester, Solution-dyed polyamid, Solution-dyed polyester |
| Certifikat | EN 20471 - High visibility clothing, Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 25 258 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |