Klassisk bomulls-t-shirt som är mycket bekväm och har gott om plats för profilering. Gjord för daglig användning.
• Raglanärmar
• Ribbstickad halslinning
• Tryckt etikett i nacken
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 25501604 |
| EAN | 7332515581549 |
| Material | 100 % bomull, 160 g/m2. |
| Vikt | 0.2 kg |
| Ursprungsland | Bd |
| Längd | 360 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Volym | 0.9 l |
| Certifikat | Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |