En T-Shirt med ny look som är lätt att trivas i, optimal kvinnlig passform. Perfekt för företagsprofilering
• Designad för en kvinnlig passform
• Lycra i halsribben hjälper till att hålla formen ™ tvätt efter tvätt
• Förstärkt vid axelsömmen och bak i nacken för lång livslängd
• Tryckt etikett i nacken för maximal komfort
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 25160400 |
| EAN | 7332515134677 |
| Material | 100% Borstad bomull, 160 g/m². |
| Vikt | 0.13 kg |
| Ursprungsland | Bd |
| Längd | 260 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Volym | 0.386 l |
| Certifikat | Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |