Hellberg Xenon är mångsidiga skyddsglasögon som enkelt kan bäras över vanliga glasögon eller användas som skyddsglasögon för besökare. Skyddsglasögonens tunna skalmar gör att de med fördel kan användas ihop med hörselskydd, med minimal negativ dämpningseffekt.
• Kan bäras över vanliga glasögon
• Klar Lins
• Repskydd
• Imskydd
• Perfekta för användning ihop med hörselskydd
| Artikelnummer | 22030-091 |
| EAN | 7391441004003 |
| Vikt | 0.041 kg |
| Ursprungsland | Tw |
| Längd | 255 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Volym | 1.12 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |