Hörselkåpan för montering på hjälm är det perfekta valet för alla arbeten som kräver att man använder huvud- och hörselskydd. Den tåliga konstruktionen klarar tuffa miljöer och den slimmade designen minskar risken för att fastna i grenar eller trånga utrymmen. Skyddsnivå 1 lämpar sig för låga till måttliga bullernivåer, mellan 75-90 dB. Ett perfekt val för bullerskydd i många olika arbetsmiljöer, såsom allmänna tillverkningsindustrier, arbete med elkraftverktyg och för kortvarig bullerexponering.
• Hjälmmontage
• Tre användningslägen
• Godkänd för de flesta populära hjälmar på marknaden
• Utbytbara kuddar med snap-in system
• Integration med ansiktsskydd
| Artikelnummer | 42001-001 |
| EAN | 7391441000319 |
| Vikt | 0.34 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Volym | 2.28 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |