Kockrock Dam

Klassisk kockrock med lång ärm i något smalare passform till dam

- Löstagbara kulknappar som ingår
- Bystinsnitt och hank i nacken
- Slitstark och färghärdig kvalitet

Visa produktspecifikation
kr
Alltid personlig service med genomgång av din önskade beställning.
Du får alltid ett korrektur innan beställningen blir bindande.

Segers Fabriker

Att bära ett plagg från Segers gör en inte automatiskt till en mästare på jobbet. Men faktum är att många mästare jobbar i våra kläder. Sveriges mest talangfulla och prisbelönta kockar är några exempel. Men Segers kläder stannar inte bara i köket. Våra plagg används också av hovmästaren, servitrisen, bartendern, hotellreceptionisten och hos personalen inom vård och omsorg. Hög kvalitet, design som speglar ditt företags vision och funktion som personalen trivs i. Med rätt arbetskläder höjer vi upplevelsen av din verksamhet.

Med Segers har du full kontroll från start till mål. Vi äger våra egna produktionsanläggningar i Ukraina och Pakistan, med lager och logistik i Estland. Rätt plagg vid rätt tidpunkt, producerade på ett schysst sätt. Kvalitets- och produktionskontroll sker från huvudkontoret i Borås.


Visa samtliga produkter frånSegers Fabriker
Priser (exkl.moms)
Antal 1
Pris/st 420.00
Prisspecifikation (exkl.moms)
VadAntalPris/stTotal
Artikelnummer 1608201000
Kvalitet 65/35% polyester/bomull - Twill - 210/m²
Certifikat Oeko-Tex
Tvättråd 85
Ursprungsland Ukraine
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.
Lagersaldo C34 35 st
Lagersaldo C36 50 st
Lagersaldo C38 34 st
Lagersaldo C40 9 st
Lagersaldo C42 10 st
Lagersaldo C44 13 st
Lagersaldo C46 2 st
Lagersaldo C48 21 st
Lagersaldo C50 26 st
Lagersaldo C52 8 st
Lagersaldo C54 8 st
Lagersaldo C56 1 st
SETTINGS Add "bw_" before type to show it in black/white. Ie. "bw_tny" tny: tny (Tiny) sml (Small) big (Big) Segers Fabriker
Kockrock Dam

Välj Variant