Tålig arbetsjacka i softshell med huva för åretruntbruk. Den här arbetsjackan ger pålitlig arbetskomfort och skyddar mot väder och vind i tuffa arbetsmiljöer.
• Vindtätt och vattenavvisande softshelltyg
• CORDURA®-förstärkta armbågar
• Förböjda ärmar
• Justering med resårband nedtill för en tajt och stretchig passform
• Huva för extra skydd
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 12290404 |
| EAN | 7332515275943 |
| Material | Huvudtyg: 100 % polyester, 265 g/m². Förstärkning: 100 % polyamid CORDURA®, 205 g/m². |
| Vikt | 0.84 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 540 mm |
| Bredd | 380 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Volym | 6.57 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |