En mjuk, lätt jacka med huva och hellång dragkedja samt kroppsnära passform för överlägsen isolering och ventilation. Perfekt som mellanlager för utomhusaktiviteter tack vare dess goda förmåga att transportera bort fukt.
• Meshfodrad, åtsittande huva som kan bäras under en hjälm
• Skyddande knappslå och skönt foder för komfort
• Fleecefodrad bröstficka med dragkedja och säker löpare för stängning
• Fleecefodrade fickor för att värma händerna med dragkedja
• Tryckt märke på vänster ärm
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 94200404 |
| EAN | 7332515626677 |
| Material | Huvudmaterial: Svart: 87% polyester, 8 % polyester med bambukol, 5 % elastan, 265 g/m². Khakigrön: 95 % polyester, 5 % elastan, 265 g/m². Kontrast: Polyester mesh, 125 g/m². |
| Vikt | 0.51 kg |
| Ursprungsland | Vn |
| Längd | 380 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Volym | 4.92 l |
| Hållbarhet | Detaljer i återvunnen och solution dyed borstad trikå |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |