Var försiktig med dina händer. Högt skärskydd med utmärkt komfort och fingertoppskänsla. Handflatan är doppad i polyuretan för ett säkert grepp. En 388.
• Polyuretan är mikroporös och slitstarkt och ger ett säkert grepp och hög komfort
• Åtsittande elastisk mudd för bekväm passform.
• 10 par/förpackning
Snickers Workwear utvecklar avancerade arbetskläder som utgår från de professionella användarnas verkliga behov med enastående passform, slitstark komfort och avancerade funktioner.
| Artikelnummer | 93264804 |
| EAN | 7332515135490 |
| Material | 40% HPPE, 31% Polyamid, 19% Polyuretan, 10% Glasfiber |
| Vikt | 0.06 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 220 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Volym | 0.22 l |
| Certifikat | EN 388 - Protective gloves against mechanical risks |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |